Bu Ayın Motive Edici Filmleri

Film izlemek, başka hayatlara dokunmak, başka dünyalara girebilmek demektir. Ahmet ile maceralara atılabilir, Ayşe ile aşık olabilir, Zeynep ile başarıdan başarıya koşabilirsiniz. Pınar’a hayata atılmak için geliştirdiği iş fikirleri konusunda ortak olabilir,  Ali ile en çaresiz anlarda umudu yakalayabilirsiniz.

Hayatınız daha ileriye taşıyabilmek için bu ay izleyebileceğiniz üç motive edici filmi aşağıda bulabilirsiniz.

Dangal

Mahavir Sigh eski bir güreşçidir. Hindistan’da bölgesel ve ulusal başarılara imza atmıştır. Spor hayatına son vermek zorunda kaldığında, en büyük hayali uluslararası alanda ülkesine başarılar getirecek bir erkek çocuğu sahibi olmaktır. Ancak bu hayali gerçekleşmez. Sigh ve eşinin 4 kız çocuğu olur. En büyük iki kızı, Babita ve Geeta oldukça güçlüdür. Kendileriyle dalga geçen erkekleri bile dövmektedir. Baba Sigh kızlarındaki potansiyeli fark eder. Ülkesinin gelenek ve göreneklerini göz ardı ederek onları güreş müsabakalarına hazırlamaya başlar. Başta kimsenin inanmadığı bu kızlar, Hindistan’ı uluslararası alanda temsil edecektir.

Bir Amir Khan filmi olan Dangal, Hint milli güreşçiler Geeta Phogat ve Babita Kuami’nin gerçek hayatlarından esinlenerek beyaz perdeye uyarlanmış.

Forrest Gump

Öğrenmede güçlük yaşayan bir kişinin günlük yaşamını konu edinen Forest Gump, en iyi motivasyon filmleri arasında yer alabilir. Gump’ın hikayesini izlerken, 1950’lerden 70’lerin sonuna kadar tarihi olaylara da onun gözünden tanıklık edeceksiniz. Gump bu olayların bazılarında yalnızca tanık olurken, bazılarında ise aktif olarak rol alır. Elves Presley, Kenny, Nixxon ile tanışır; Vietnam Savaşı’na yakından tanıklık eder.

Forrest Gump, Winston Groom’un 1986 yılında yazdığı aynı isimli romandan esinlenilerek beyaz perdeye uyarlanmıştır.

Patch Adams

Hunter ‘Patch’ Adams, intihar eğilimi olan bir adamdır. Bundan kurtulmak için akıl hastanesine girer. Birlikte kaldığı hastaların da yardımı ile iyileşerek hastaneden çıkar. Bu deneyimi kendisine bir işaret olarak düşünen Adams, tıp fakültesine başlar. Başarılı bir öğrenci olan Adams, kurallar yerine farklı eğlenceli yöntemlere başvurmak istemesi nedeniyle tepki de görür. Sistemden umduğunu bulamayan Adams, yoksul hastalara hizmet vermek için bağışlarla özel bir klinik açar. Bu sırada birçok trajik olay yaşasa da hedefinden vazgeçmez. Kliniğinde geliştirdiği tedavi yöntemleri ile adı ülke çapında duyulmaya başlar.

“Her şey kötüye gidiyor, herkes mi kötü” hissiyatı ile oturduğunu ekran başından, motivasyon filmleri sayesinde “yapabilirim” diyerek kalkacaksınız.