İşkur Kursları İle İş Sahibi Olmak

İŞKUR, devletimizin ülkedeki istihdamı artırmak, kolaylaştırmak ve bunların devamlılığını sağlamak üzere kurulmuş bir kurumudur. İŞKUR, bireysel ve kurumsal ölçekte yatırımcılara/girişimcilere KOSGEB aracılığı ile yine bireylere ve kurumlara işçi bulma ve iş yeri kurma anlamında desteklerde bulunmaktadır.

İşkur Teşvikleri Nelerdir?

Bu kurum sayesinde işverenler şirketleri için gerekli nitelikteki elemanları İŞKUR başvuru havuzundan kolaylıkla bulabiliyor. Diğer taraftan iş arayanlar ise kendilerine uygun çalışma şartlarına sahip firmaları yine aynı şekilde İŞKUR tarafından oluşturulan anlaşmalı firmalar havuzundan bulabiliyor. Bu durumda İŞKUR’ un konumun ise işveren ile işçi arasında bir bağlantı oluşturmak ve bu bağlantının sürekliliğini sağlamak oluyor.

Örneğin İŞKUR’ a iş bulmak ümidi ile başvuran birinin İŞKUR tarafından bir firmaya yönlendirildiğini varsayalım ve bu kişi yönlendirilen kurumda işbaşı eğitim programı dâhilinde işe başlamış olsun bu kişi İŞKUR aracılığı ile başladığı program sayesinde işe başlarken işvereni ile altı aylık bir sözleşme yapar.

Bu sözleşmeye göre işçinin ilk üç aylık maaşını İŞKUR’ dan alır ve sigortası İŞKUR tarafından yapılır. Bunun karşılığında işverenden sonraki üç ay boyunca bu şahsı çalıştırması karşılığında maaşını verip sigortasını yapması istenir. Bu uygulamadaki amaç altı ay süre ile çalışan bir işçinin işi öğrenmiş olması ve işverenin eğer işçiden memnun kalır ise o işçi ile çalışmaya devam etmesidir.

İşkur Hibe Destekleri Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin : https://bayiliklistesi.com/iskur-kurslarina-kayit

Neden Hibe Desteği Var?

KOSGEB, açılımı; Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı KOSGEB, Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki rolünü ve etkinliğini artırmak, rekabet güçlerini artırmak ve sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun biçimde gerçekleştirmek amacıyla kurulan bir kurumdur. Bu kurumun amacı bireyleri girişimlere KOSGEB hibe desteği ile teşvik ederek ve gerekli bütün desteği vererek işyeri kurmaya teşvik etmeyi ve özellikle üretim sektörüne verdiği desteklerle ülkemizin üretimini artırmayı amaçlamaktadır.