Sağlık Sektöründe Yükselen Bir Marka : GanoExcel

Anavatanı Malezya olan ve benzer iklim özelliklerini taşıyan yerlerde yetiştirilen, ülkemizde de Kastamonu bölgesinde yetiştirebilmektedir. Adına zamanında “kralların mantarı” ya da Japonca ‘da “ölümsüzlük mantarı” da denen Çin tıbbında yüzlerce yıllık bir geçmişe sahip olan mucizevî kırmızı reishi mantarı; hammadde olarak kullanılarak içecek grubu, besin takviye ediciler, sabun ve diş macunu gibi kozmetik ürünleri gibi çeşitli ürünler üretilmektedir. Ganoexcel bu ürünleri network yöntemiyle pazarlamakta olup satışının yapılmasını sağlamaktadır.

Ganoexcel Firmasının Tarihçesi

12 yıl kadar süren araştırma- geliştirme faaliyetleri sonucunda 1995 yılında şirket kurulmuş ve Network Marketing alanında yerini almıştır.

Network Marketing alanında faaliyet gösteren Ganoexcel firması, ürünlerini çok katlı pazarlama yöntemiyle ürünlerini tüketicilere ulaştırma peşinde olup ayrıca, üyelerine kendilerinden sonra gelenleri üye yapıp sisteme kazandırdığı için para da kazandırmaktadır.

Son yıllarda artan Network Marketing şirketleri içerisinde her bir firmanın sistemi birbirinden farklılık arz etmektedir.

“Sağlık Ürünleri Sektöründe Lider Marka” vizyonuna sahip olan Ganoexcel firması, birinci sınıf ürünler üretmekte ve dağıtımını yapmaktadır.

Şirketin genel merkezindeki üretim tesislerinde 100’ün üzerinde farklı ürün üretiliyor olmasına rağmen firma, Türkiye’de 18 ana ürünle aktif olarak çalışmaktadır.

Reishi Mantarının Faydaları

Mucizevî etkileri olan Reishi mantarının faydaları saymakla bitmez:

 • Ganoderma olarak bilinen ölümsüzlük mantarı reishi, asırlarca yaşlılıkta hafıza kaybını önlemesi ile bilinmektedir.
 • Yaşam enerjisini yükseltir, canlanmayı, diri kalmayı sağlar.
 • Yaşlanmayı geciktirici özelliği vardır.
 • Kalp, damar sistemi ve tansiyon gibi hastalıklara iyi gelir. Kan dolaşımını düzenlemeye yardımcı olur.
 • Kalp krizi ya da spazmı, damarlarda tıkanmanın önüne geçer.
 • İnsanların bağışıklık sistemlerini güçlendirmeye yardımcı olduğu için, hastalıklara karşı daha dirençli olmalarını sağlar.
 • Vücutta biriken toksinlerden ve toksinli maddelerden arınmayı sağlar.
 • Günlük yaşam içerisinde artan stres ve huzursuzluğu azaltırken uyku problemi yaşayanların uyku düzenlerini oluşturur.
 • Şeker hastalığı, astım, bronşit, prostat gibi hastalıklarla baş etmeyi sağlar.
 • Kanser hücrelerinin yok olmasında, karaciğer problemi olanlarda enzim değerlerinin normal seviyelerde dengelenmesinde yardımcı etkileri vardır.
 • Hammaddesini içeren sabunların cilde iyi geldiği, pürüzsüzleştirdiği, sürekli kullanımda cildin ve vücudun pamuksu görünüme kavuştuğu tespit edilmiştir. Diş macununun ise sürekli kullanımında dişlerin daha hızlı bir beyazlama sürecine girdiği görülmüştür. Ayrıca diş etlerine faydası vardır. Ağız içinde aft oluşumunu engeller. Bütün bu etkileri nedeniyle kozmetik ürün bayiliği alan bir kişinin ürün yelpazesinde bu ürünlere de yer vermesi beklenmektedir.