Yerli ve Yabancı Cafe isimleri

Günümüzde birçok kişi, girişimcilik hizmetlerini sağlamak açısından ileride sorun yaşamayacağı meslek gruplarını seçmektedir. Bunların arasında en mantıklısı da bir kafe veya restoran açmaktan geçiyor. Artık pek çok girişimci tarafından işlek bir alan tespit edildiği vakit, bu tip işletmelerin doğrudan açılması ve yatırımlar yapılması hedeflenmektedir. Cafe bayilikleri sunan dünyaca ünlü markalar, belli bir ücret karşılığında sizlere kendi markasını ve logosunu kullanabilme olanakları da sunmaktadır.

Peki, kafenize isim nasıl yaratabilirsiniz? İlk tercihiniz bayilik veren firmalar tarafından verilen cafe bayilikleri konusunda araştırmalar yapmak olabilir. Bilindiği gibi Starbucks, Kahve Dünyası, Kahve Dehası, Coffeemania gibi firmaların Franchise isim haklarını sunduğu bir zaman dilimindeyiz! Tercih edeceğiniz isim hakkını çok iyi araştırmalı, kitlelerin hangi kafe veya restoranlara daha fazla gittiğini göz önünde bulundurmalısınız!

Kafe isimleri seçerken dikkat edilmesi gerekenler!

Cafe bayiliklerinin yanı sıra, kendinize has bir kafe oluşturmak istiyorsanız bazı çalışmalar deneyebilirsiniz. Bunlar dönemsel olarak belirlenmiş aktiviteler olabilir! Bilindiği gibi genç nesil bu tip ödüllü aktivitelere çok fazla merak sarmaktadır. Ödül derken, büyük bir iddiadan bahsedilmiyor! Belki kazanan masadan o gün hesap almamak, kafenize karşı oluşacak ilgi ve alakanın daha üst seviyelere çıkmasına ve etkinlik olduğu vakitlerde ilginin daha fazla artmasına sebep olacaktır.

Bayilik veren kafelerden yana bir tercih yapacaksanız, yine Franchise olarak isim haklarını kullanıcılarına sunan bir kafe markasıyla anlaşabilirsiniz. Her bir kafenin marka değerine göre yıllık olarak ödenecek isim hakkı tutarı değişim gösterebilmektedir. Bu sebeple meblağ iyi hesaplanmalı, yatırımların bu olanaklar dahilinde düzenlenmesine de önem verilmelidir. Cafe bayilikleri Türkiye’de pek çok kişi tarafından araştırılan ve ilgi gören konular arasında durmaktadır. Temel olarak sizlerin bayilik alabilmesi için isim haklarına istinaden fikir edinmesini önemsemekteyiz.